Колишній слідчий на Одещині вимагав $7 800 хабаря після ДТП у Чорноморську
Чорноморський міський суд виніс вирок колишньому слідчому поліції, якого визнали винним в отриманні хабаря. За матеріалами справи, він вимагав у водія 7 800 доларів за повернення вилученого автомобіля BMW X5 та уникнення кримінальної відповідальності після ДТП.
Аварія сталася у липні 2025 року в Чорноморську. У ній зіткнулися мопед Honda Dio та припаркований BMW X5. Унаслідок ДТП пасажирка мопеда отримала переломи, після чого правоохоронці відкрили кримінальне провадження.
За даними суду, спочатку слідчий вимагав 800 доларів за прискорення проведення експертиз і повернення вилученого автомобіля. Ці кошти водій передав у Молодіжному парку.
Згодом посадовець, за версією слідства, зажадав ще 7 тисяч доларів. За ці гроші він обіцяв не притягувати водія до кримінальної відповідальності та повернути автомобіль. Гроші мали передати через адвоката в Одесі, який, як зазначено у вироку, не знав про злочинний намір.
8 жовтня 2025 року водій передав 7 тисяч доларів, після чого правоохоронці затримали колишнього слідчого та ще одного фігуранта справи.
Під час розгляду справи обвинувачений повністю визнав свою провину та уклав угоду з прокурором. Він погодився співпрацювати зі слідством і надати викривальні показання щодо іншої посадової особи правоохоронних органів.
Суд врахував, що чоловік раніше не був судимий, щиро розкаявся, сприяв розкриттю злочину та перерахував 43,2 тисячі гривень на підтримку Збройних сил України.
У результаті суд призначив йому п'ять років позбавлення волі, однак звільнив від відбування покарання з випробувальним терміном три роки. Також колишнього правоохоронця позбавили права працювати в правоохоронних органах протягом одного року та спеціального звання лейтенанта поліції.
Підписуйся на "ЧІС" у Facebook, Telegram та Instagram, щоб бути в курсі головних подій Чорноморська.

