Хімічні опіки обличчя та шрами на все життя: у Чорноморську повідомляють про випадки небезпечних експериментів у соціальних мережах

Покрокова інструкція з виготовлення вибухових пристроїв із підручних засобів завірусилася в соціальній мережі TikTok. Замість видовищних дослідів підлітки отримують хімічні опіки, шрами на обличчі та руках, а в деяких випадках — тривале лікування. 

Днями у соціальних мережах повідомили, що у Чорноморську до лікарні госпіталізували 13-річну дівчинку з хімічними опіками 2-3 ступенів. соціальних мережах повідомили, що Діти передивилися відео з ТікТок про вибухівки з крота і фольги, зробили експеримент і дівчинка отримала опіки кислотою. 

Спочатку дівчинка боялася сказати матері правду і придумала історію з прибиральницею, яка нібито облила її хімікатами в ТЦ "Нептун". Пізніше вона все ж таки зізналась.

Також схожі нещасні випадки вже трапилися у Львівській області. 

Зараз по всій Одещині для дітей проводять роз'яснювальну роботу.

«Діти експерементують, але не розуміють, чим це може закінчитися. Це було в усі часи. І ось черговий небезпечний тренд, цього разу засоби для прочищення труб. Діти закривають це в пляшці, щоб воно вибухнуло. Реакція там стрімка і некерована, це схоже на те, як реагують кола і ментос. Усі служби задіяні, триває роз'яснювальна робота. ТікТок уже почав видаляти ці відео, небезпечний контент», — повідомляють правоохоронці.

У поліції закликають батьків контролювати контент, який споживає дитина в інтернеті та розповідати їм про наслідки і небезпеку таких дій. А дітям радять бути уважними й не ризикувати здоров’ям заради популярності в соцмережах.

«Якщо друзі пропонують взяти участь у таких челенджах, скажіть тверде «ні» та негайно розкажіть про це дорослим. Повідомте вчителів чи батьків, якщо знаєте когось, хто планує робити небезпечні експерименти», — заявили в Нацполіції.

TikTok зараз налічує майже 1,7 млрд користувачів по всьому світу. 52% із них - люди віком від 13 до 24 років.

Психологи кажуть, причин брати участь у небезпечних випробуваннях може бути багато. Одна з них - біологічна. Екстрим і загроза життю стимулюють викид гормонів, які відповідають за відчуття задоволення.

Оскільки організм підлітків ще формується, то в них не завжди є можливість оцінити ризики. До того ж, у соцмережах показується позитивний досвід, відповідно, школярі вірять, що їхня спроба також увінчається успіхом.

Незважаючи на це, забороняти дітям сидіти в соцмережах не можна — це створить тільки більший протест. Але можна допомогти підліткам розвивати критичне мислення і відчуття власної цінності.

Підписуйся на "ЧІС" у FacebookTelegram та Instagram, щоб бути в курсі головних подій Чорноморська.


Ctrl
Enter
Помітили помилку?
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

Мінімальна довжина коментаря - 50 знаків. Коментарі модеруються
Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Коментарів ще немає. Ви можете стати першим!